Gezente.com

Emirgan / Sarıköşk

Sarı Köşk

Emirgan Sarı Köşk’teyiz. Emirganla ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz. Köşkün odalarında dolaştıktan sonra bahçede kendimize manzaraya hakim bir masa buluyoruz ve yerleşiyoruz. Köprünün iki ayağı ve denizin ağaçların arasında kayboluşu bir süre konuşmadan bu güzelliği seyretmemize neden oluyor. Birden üzerimize bir dinginlik ve sakinlik çöküyor İstanbul’un hem içinde hem de dışında olmak öyle güzel ki. Burası sadece hayaller ve anılar köşkü benim için. Manzara eşliğinde sohbet ederken bayaa acıkmış olduğumuzu farkedip menü istiyoruz. Bu köşkler şuan Beltur işletmeciliğinde hizmet veriyor. Menüdeki tüm fiyatların oldukça makul olduğunu söyleyebilirim. Çay 2 tl, Kaşar soslu mantar 9 tl ve Mantı 10 tl. Ana yemek fiyatları da 10 ile 20 tl arasında değişiyor. Yemekleri fena değil tadını beğeniyorum ama servis hızı için maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Gittiğimiz anda oldukça az müşterisi olmasına karşın her siparişimizde bizi uzun süre bekletiyorlar.

Emirgan

Yemeğin gelmesi o kadar uzun sürüyor ki 3 kere garsona sormak zorunda kalıyoruz. Ardından içtiğimiz çaylarda aynı yavaşlıkta geliyor. Bu yavaşlık ve garsonlara çöken rehavetin manzaradan kaynaklanmış olmasını diliyor ve anın tadını çıkarmaya devam ediyorum. Kitaplarımızı açıp bir süre kitap okuyor bir süre de sohbet ediyoruz.

Sarı Köşk

Bu sırada akşam kızıllığı çökmeye ve gökyüzü Parlement mavisine dönmeye başlıyor. Fotoğraf çekmek için ise çok ideal bir zaman dilimi. Ancak anlayamadığım bir denenden dolayı makinem biraz tutukluk yapıyor ve bende sıkılıp fotoğraf çekmekten vazgeçiyor ve yanmaya başlayan evlerin ışıkları ile bambaşka bir ruha bürünen İstanbul’u seyretmeye ve hayaller kurmaya devam ediyorum

Yazıyı paylaşın