Gezente.com

Ölüm Yasasına Hayır Dedik…

5199 sayılı kanun protestosu
← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

Bugün Türkiye çapında, sevimli dostlarımız adına yapılan ve on binlerce insanın katıldığı bir yasa tasarısının protestosuna katıldık. Taksim meydanında saat 14:00′te başlayacağı duyurulan yürüyüş için erkenden hazırlanıp çıktım. Yolda ise aynı amaç için oraya giden Güher Hanım ile tanıştık. Bu vesile ile biraz sohbet ettiğimizde kendisi ile ortak bir çok noktamız olduğunu fark ettim. En başta gezi tutkusu belki de ortak noktalarımızı fark etmemizi sağladı. Yol boyunca oldukça keyifli bir sohbetimiz oldu.Taksim’e vardığımızda saat henüz 13:00 olduğu için yürüyüş başlamamıştı. Bizde birer kahve içerek zamanımızı değerlendirdik, bu esnada yine bol bol sohbet edip gezi anılarımızı paylaştık. Güher Hanım’ın henüz yeni geldiği Paris seyahati benimde önümüzdeki yıl gitmeyi planladığım bir gezi olduğu için konuşacak bolca malzeme verdi bize. Güzel bir sohbetin ardından sokaktan gelen seslere kulak kabartıp yürüyüşün başladığını fark edince hemen kalkıp bizde guruba katıldık. Yürüyüş sırasında çektiğim videoyu da aşağıda izleyebilirsiniz..

Bu protesto aslında 5199 sayılı yasada yapılan değişikliklerin hayvanlar için korumadan çok  toplu kıyıma yol açar bir hale gelmesi nedeniyle yapıldı. Yasa hakkında internette detaylı bilgi ve haber yer aldığından dolayı burada detaylara girmeyeceğim. Bugün uzun uzun yazı yazmak yerine bir değişiklik yapıp sadece yürüyüş sırasında çektiğim fotoğrafları yayınlayacağım. Fotoğrafların sadece bir kısmını sayfada toplu halde paylaşacağım. Büyük boy hallerine ve daha çok fotoğrafa Objektifimden sayfasından ulaşabilirsiniz. Bugünümüzde böyle geçti..

Fotoğraflar için OBJEKTİFİMDEN sayfasına git…

← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

Yazıyı paylaşın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × one =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>