Gezente.com

Moulin Rouge (Kırmızı Değirmen)

moulin rouge
← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

Moulin Rouge’u, (Kırmızı Değirmen) 1889 yılında Joseph Oller ve Charles Zidler tarafından inşa edilen, Paris‘in en meşhur kabaresini görmeye gidiyoruz.  Clichy bulvarında otelimizin hemen 1 sokak aşağısında olduğundan bulmamız çok kolay oluyor.  French cancan gösterisi ile ün yapmış bu kabareye başka bir rakipte Lido Show.  Bu showlara acenteler sayesinde bilet alıp katılabilir, webten rezervasyon yapabilir ya da kapısında başka bir gün için rezerve yaptırabilirsiniz. Show fiyatları oldukça yüksek daha önce de Lido Show hakkında yazmıştım. Yemekli yada yemeksiz olarak kabarelere katılmak mümkün. (Lido Show’un fiyatları 80 ile 160 Euro arası ) Moulin Rouge’un fiyatları da 99 Euro ile 210 Euro arasında değişiyor. Yemekli ve yemeksiz seçeneklere göre fiyatlar belirleniyor.

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge

 

Burası Turistlerin oldukça rağbet ettikleri yerlerden biri. Fiyatların yüksek oluşundan dolayı biz showu izlemek yerine binayı dışarıdan izlemeyi tercih ediyoruz. Frank Sinatra‘dan  Edith Piaf‘a kadar çeşitli ünlülerin de bulunduğu bu mekan Fransız kültüründe oldukça geniş bir yer tutuyor. Yüzlerce dansçısıyla, şahane showlarıyla paranıza kıyabilirseniz Paris’te unutulmaz bir akşam geçirmek için tercih edebileceğiniz bir yer.

Moulin Rouge

Moulin Rouge / Little Train of Montmartre

 

Moulin Rouge‘un önüne gelip fotoğraflarını çekiyoruz, o sırada önüne Little Train of Montmartre isimli minik gezi treni saatinin dolması için bekliyor. Şuradaki yazımda kendisinden bahsetmiştim.

Moulin Rouge

Moulin Rouge

Moulin Rouge’dan aklımızda showları ve 2001 yılında fırtınalar estiren aynı isimdeki filminden sahnelerle ayrılıyoruz.

← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

Yazıyı paylaşın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − 12 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>