Gezente.com

Kindle Paperwhite (2th Generation)

kindle-paperwhite-2nd-generation
← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

Bugün size kitap tanıtımı yerine 6 aydan fazla bir süredir kullandığım ve bugüne kadar beni bir kere bile pişman etmemiş bir e-kitap okuyucudan bahsedeceğim.

Kindle Paperwhite (2th Generation) kitap okuma keyfinize keyif katacak bir kitap okuyucu. 2 gb hafızası ilk etapta size çok ufakmış gibi gelebilir fakat Paperwhite amaç olarak sadece kitap okumaya yönelik olduğundan içerisinde yaklaşık olarak bin adet kitap barındırabilmektedir.

E-ink teknolojisi sayesinde şarj süresi 2 aya kadar uzayabilmekte. Akıllı telefonlarımızı her gün şarj ettiğimizi düşünürsek eğer bu muhteşem bir özellik.

Teknik detaylarını fazla yazmaya gerek yok. Hemen hemen her yerde bahsedilmekte.

Kindle Paperwhite kitap okumayı seven biri iseniz size sağladığı kolaylığı ile gönlünüzü fethedecektir. Yolculuklarınızda yanınıza birden fazla kitap almayı istediğiniz ama çantanızda yer kaplaması ve oluşturacağı ağırlık yüzünden vazgeçtiğiniz günlerin sonuna gelmenizdeki katkısı ile sizi kendisine aşık edebilir.

Sadece yolculuklarınızda da değil işe, okula vs. bir yere giderken kullandığınız toplu taşıma araçlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabii ki kılıfsız kullanmayın. Kılıf için ebay gibi sitelere bakmanızı tavsiye ederim. Türkiye’deki siteler oldukça pahalı.

Bir gün metrobüste kullanırken kalabalıkta birisinin yanlışlıkla çarpması sonucu elimden fırladı ve yere düştü. Neyseki kılıflı olduğundan herhangi bir sorun olmadı. Bu nedenle Kindle Paperwhite’ı kılıfsız olarak kullanmamanızı öneririm. Sonuçta neyle karşılaşacağımızı bilemiyoruz.

Kitapları nereden elde ettiğimize gelecek olursak eğer; İdefix‘ten e-kitap satın alabiliyoruz. Bunun haricinde Ekşi Sözlük‘ün “Ekşi sözlük e-kitap servisi meritokrasi” servisi türkçe kitap ihtiyacınızı karşılama konusunda yeterli olabilir.  Calibre isimli program sayesinde elinizdeki e-kitap’ın formatıyla rahatlıkla oynayabilirsiniz. Tabii ki yeterli araştırmaları yaptığınızda onlarca site bulunabilir kaynak için. Siz de bana bildiğiniz ve/veya kullandığınız siteleri önerebilirsiniz.

Bunların haricinde buradan da hemen hemen bütün teknik sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Son olarak tekrarlamak gerekirse eğer  Kindle Paperwhite sizi hiçbir zaman pişman etmeyecek. Aldığınız ya da verdiğiniz en güzel hediye olabilir.

Bol gezenteli ve bol okumalı günler dilerim..

← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

Yazıyı paylaşın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 16 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>