Gezente.com

İznik’te Ne Yenir?

İznik/Köfteci Yusuf
← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

İznik’te ne yenir diye araştırdığımda hep aynı sonuç ile karşılaştım: Köfteci Yusuf… Bizde İznik’in en meşhur yeri Köfteci Yusuf’a gittik. Köfteci Yusuf bir çok yerde şubesi olan bir restoranlar zinciri aynı isimli web sayfaları da var. Öğle yemeği yeme vaktimiz geldiğinde gerçekten çok yorulmuş ve acıkmıştık. Önceden köfte ve sucuklarının methini duyduğumdan arkadaşlarımızla denemeye karar verdik. İki katlı restoran sanırım gerçekten çok popüler, biz gittiğimizde oturacak masayı zor bulduk. Şansımıza bir motosikletli gezginler grubu kalkıyordu ve biz de hemen üst kattaki balkon sefalı bu masaya kurulduk. Köfte, sucuk, patates kızartması, tatlı olarak ta ekmek kadayıfı siparişi verdik. Önceden mezeleri ve ekmekleri masaya geldi,kimsenin beklemeye tahammülü yoktu kızarmış ekmekleriyle mezelerinden denedik. Nihayet bir süre bekledikten sonra siparişlerimiz geldi. Köfte ve sucuklar gerçekten nefisti, uzun süredir yediğim en iyi sucuk olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

İznik/Köfteci Yusuf

Yorgunluktan bir iki fotoğrafı zor çektim kimse beni beklemek istemiyordu ve ben fotoğraf çekerken herkes çoktan yemeğe başlamıştı bile. Son olarak ekmek kadayıfı yedik, ekmek kadayıfı bana çok şerbetli geldiğinden öyle bayılarak yediğim bir tatlı olmasa da severim. Asıl favori tatlım herkesin malumu fıstıklı baklavadır, hele de Antep’ten gelen kuru baklava ise yemeye doymam… Baklava en sevdiğim tatlı da olsa Köfteci Yusuf’un menüsünde bulunmuyordu.

İznik/Köfteci Yusuf

İznik/Köfteci Yusuf

Tatlılarımızı da yedikten sonra herkesin aklı hala sucuklarda kaldığından hesabı öderken bir kangal sucukta alıp eve götürmeye karar verdik. Yol boyu arabanın bu kadar sucuk kokacağını ise tahmin etmemiştik.

İznik/Köfteci Yusuf

İznik/Köfteci Yusuf

Yolunuz İznik’e düşerse Köfteci Yusuf’a uğrayın derim, yeri zaten merkezde Atatürk Caddesi üzerinde olduğundan görmemeniz imkansız gibi bir şey. Eğer İznik’ten sonra İstanbul’a dönecekseniz yada soğutucunuz varsa köftelerinden de alın derim. Biz Bursa‘ya başka arkadaşlarımıza ziyarete de gittiğimizden bozulma ihtimaline karşı köfte alamadık.

İznik’te belki farklı mekanlar yada meşhur farklı yemekler de vardır bilemiyorum. Ben en çok yazılan ve övülen mekan burası olduğundan bu mekanı denemeye karar vermiştim. İznik ufak ama sevimli bir yer başka bir sefere yolumuz yeniden düşerse farklı yemeklerini de tadıp blogta yayınlayabilirim. Şimdilik herkese mutlu hafta sonları…

← → Önceki ve sonraki yazılar için okları kullanın

Yazıyı paylaşın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 × 5 =

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>