Gezente.com

Disney Mağazası

Şanzelize caddesi üzerinde çocukların olduğu kadar büyüklerinde ilgisini çekecek bir mağaza da var; Disney. Disney’e girip neler var diye bakmak istiyoruz. Kapının önünde eşlerini bekleyen erkekler var. Sanırım içeri giren bir daha kolayca dışarı çıkmak istemiyor. Biz de ilginç bir şeyler olup olmadığına bakmak için içeri girmeye karar veriyoruz. Mağaza iki kattan oluşuyor. Giriş katında kostümler, teneke kutuda şekerlemeler, çantalar … kasiyer var. Giriş katından merdivenlerle bir alt kata indiğinizde ise sizi  bol bol Miki Mouse temalı, oyuncak bardak, kıyafet karşılıyor.

Disney Magazasi

Disney Magazasi

 

Küçük Prenseslere özel bir köşe, çocuklar aynanın önünden ayrılmak istemiyorlar.

 

Disney Magazasi

 

 

Disney Magazasi

 

Disney Magazasi

Ben bu aralar teneke kutulara kafayı taktığım çin sürekli Vintage temalı yada benzeri teneke kutu alıyorum her yerden. Giriş katında da içinde Miki Mouse şeklinde şekerleme olan teneke kutulardan almaya karar veriyorum.

Disney Magazasi

İçinde şekerleme olan bu kutular 3 Euro, kutular kapalı olduğundan içinde ne var diye bakma imkanım olmamıştı eve geldiğimde şekerleme olduğunu gördüm, içindeki şekerlemeler oldukça azdı bunu söyleyebilirim. Pek sevemediğimden hala mutfakta şeker kavanozunun içinde duruyorlar. Eşimle tadına baktık o kadar. Zaten benim kutu daha önemliydi, kutuyu da yakın zamanda değerlendireceğim.

Disney Magazasi

Disney Magazasi Disney Magazasi

Alt kattaki bardaklar ve oyuncaklar çok sevimliydi ama fiyatlarını fazla pahalı buldum. Çocuğum olmadığı yada benimde fazlaca ilgimi çekmediği için mağazadan başka bir şey almadım açıkçası. Mağaza içinde çok sayıda Türk vardı. Her yerden Türkçe konuşmalar kulağımıza çalınıyordu, kendimi İstanbul’da bir alışveriş merkezindeymiş gibi hissettim.

Disney Magazasi

Disneyland’a gitmeyecekseniz Disney mağazası bir şeyler almak için iyi bir alternatif olabilir sizin için. Zaten yol üstünde olduğu için geçerken uğramakta bir sakınca yok diye düşünüyorum. Mağazada biraz dolaştıktan sonra üst kata kasaya yöneliyor ve Şanzelize sokaklarına geri dönüyoruz…

Fotoğraflar için OBJEKTİFİMDEN sayfasına git…

Yazıyı paylaşın